Jak urządzić przestrzeń dla gracza?

2022-01-04 5min Wyświetleń: 194
wnętrze dla gracza
Biurka Ogi Drive i fotele Sava

Mogłoby się wydawać, że urządzenie stanowiska gamingowego jest analogiczne do aranżacji przestrzeni do pracy – wystarczy znaleźć miejsce na komputer lub konsolę. W rzeczywistości jest to jednak trochę bardziej skomplikowane. Najważniejszy jest sprzęt do grania, ale równie istotne jest to, na czym stoi. Od tego zależy, czy wielogodzinne rozgrywki będą udane i czy pozwolą się zrelaksować. Wygodny fotel gamingowy i praktyczne biurko dla gracza mają ogromne znaczenie, decydują o komforcie gamera. Z kolei ich stylowe otoczenie wpływa na nastrój grającego, ułatwiając przeniesienie się do świata gry lub rozpraszając. Pokój gamera nie musi być duży, wystarczy wydzielony kąt – pod warunkiem, że będzie przemyślany i właściwie przygotowany.

Jak więc urządzić kącik do grania, aby spełniał wszystkie potrzeby gracza? Jakie meble wybrać, aby niezależnie od rodzaju i wielkości dostępnej był funkcjonalny i ergonomiczny? Co zrobić, aby granie było jeszcze przyjemniejsze?

Fotel dla gracza

Zacznijmy od fotela. Choć to biurko jest elementem wydzielającym przestrzeń do grania, dla samej rozgrywki ważniejsze jest właśnie siedzisko. Krzesło zapewnia komfort i właściwą pozycję przed ekranem, powoduje lub zapobiega problemom zdrowotnym wynikającym z długiego siedzenia. Odpowiedni fotel do grania jest obrotowy, daje swobodę ruchu i możliwość zmiany pozycji oraz sięgnięcia po wszystko co potrzebne. Musi przy tym być ergonomiczny, solidny i stabilny, najlepiej, jeśli miałby metalowy stelaż. Ważne są także jego materiały: miękka pianka wypełnienia i wodo- oraz przetarcio-odporna tapicerka. Dzięki temu fotel do gamingu będzie w stanie zapewnić siedzącemu dobrą pozycję i odpowiednie oparcie dla pleców, karku i rąk. Niezbędne będą podłokietniki, zagłówek oraz dodatkowe podparcie lędźwiowe. Najlepiej kubełkowe, głębokie siedzisko powinno być wyprofilowane. Konieczna jest także możliwość regulacji ustawienia poszczególnych elementów, pozwalająca dopasować fotel do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Pod względem stylowym wśród foteli gamingowych króluje sportowa estetyka foteli samochodowych obitych skórą z detalami w modnych, intensywnych kolorach.

fotel gamingowy
Sava - fotel gamingowy
fotel gamingowy
Sava - fotel gamingowy

Takim fotelem jest Sava. Ergonomiczna i w pełni regulowana, pozwala użytkownikowi ustawić kąt odchylenia oparcia i zagłówka, wysokość siedziska oraz wszystkie płaszczyzny podłokietników. Regulowana jest także wysokość dodatkowego podparcia lędźwi. Umożliwiając dopasować do siebie wszystkie elementy, Sava pozostaje wygodna nawet przy wielogodzinnym siedzeniu. Jej prosta forma odnajdzie się w różnych wnętrzach, a możliwość konfiguracji wykończeń pozwoli dopasować ją do aranżacji.

Biurko do grania

Nawet najwygodniejszy fotel nie sprawdzi się bez odpowiedniego biurka gamingowego. Musi być zaprojektowane z myślą o długim użytkowaniu, wytrzymałe i funkcjonalne. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na wymiary i powierzchnię blatu, materiały, z których zostało wykonane, oraz możliwość regulacji wysokości. Funkcja ta sprawdzi się nie tylko dla młodszych graczy, którzy jeszcze urosną, pozwoli też dostosować mebel do wzrostu oraz potrzeb użytkownika i umożliwi zmiany pozycji na stojącą bez przerywania gry. Blat powinien też być na tyle duży, żeby pomieścić cały niezbędny sprzęt – komputer, monitor albo dwa, akcesoria – i zostawiać jeszcze sporo miejsca na swobodne ruchy myszki. Najlepiej, jeśli byłoby wyposażone w serię dodatków organizujących przestrzeń, m.in. haczyk na słuchawki, uchwyt na napój, podstawkę pod monitor.

Równie ważna jak miejsce na biurku jest przestrzeń pod nim. Podczas długiego siedzenia gracz potrzebuje swobodnie poruszać nogami, prostować je i podkurczać. Zwykle przeszkadzają w tym szuflady oraz splątane kable. Biurko gamera powinno mieć wbudowany system porządkowania kabli, czy to poprzez przemyślane przeloty kablowe i mediaboxy, czy też poprzez szyny na przedłużacz.

biurko dla gracza
Ogi Drive – biurko do grania

Biurka z gamy Ogi Drive wykonane są z wytrzymałych materiałów: płyty MDF i laminatu, wsparte na solidnych metalowych nogach. Elektryczny system regulacji wysokości blatu oraz możliwość wyboru jego wymiarów pozwolą na dopasowanie do użytkownika. Dostępna jest również szeroka oferta dodatków, takich jak podwieszony uchwyt na komputer, gniazda i szyny na kable, mediabox czy panel z uchwytami (dodatkowo zasłaniający gracza od światła) – dzięki nim wszystko będzie pod ręką, a na uporządkowanym biurku zostanie przestrzeń dla myszki.

Akcesoria do biurka gamingowego
Akcesoria do biurka gamingowego
Akcesoria do biurka gamingowego
Akcesoria do biurka gamingowego

Akcesoria gamerskie

Funkcjonalność stanowiska gamingowego można dodatkowo zwiększyć dzięki przemyślanym dodatkom do przestrzeni. Będą to przede wszystkim niewielkie szafki-kontenerki ustawione przy biurku. Pomieszczą wszelkie potrzebne akcesoria i elementy zapasowe, jak również płyty z grami albo samą jednostkę centralną, która też potrzebuje miejsca. Powiększą jednocześnie powierzchnię blatu, służąc jako stolik na przekąski.

W takich szafkach schować można także trofea i gadżety z ulubionych gier. Jednak dużo lepiej ustawić je na półce lub niewielkim regaliku – tak, żeby cieszyły oko i przyciągały uwagę gości i widzów streamingu. Nadadzą też przestrzeni gamerskiego stylu, jeszcze ułatwiając przeniesienie się do wirtualnego świata. Podobne działanie będą miały LEDowe podświetlenia półek lub biurka. Zaraz po plakatach to chyba najbardziej stylowa dekoracja pokoju gracza. Mniej typowym dodatkiem będzie podnóżek, który podczas długich rozgrywek pozwoli wygodnie ułożyć nogi.

Kontenerek przy biurku gracza
Kontenerek przy biurku gracza

Tak urządzona przestrzeń do gamingu zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego gracza. Nawet jeśli do dyspozycji jest niewiele miejsca, będzie ono praktyczne i komfortowe. Stanie się centrum dowodzenia każdego gamera.

Fotel Sava w kąciku do grania
Fotel Sava w kąciku do grania
Powiązane produkty