Krzesła sztaplowane

Bywa, że oszczędność miejsca jest priorytetem w wielu miejscach pracy, restauracjach, czy domach. Poszukiwane rozwiązania często dotyczą najlepszego sposobu składowania siedzisk. Tutaj, do akcji wkraczają krzesła sztaplowane. Dzięki możliwości usytuowania kilku krzeseł jeden na drugim, ilość wymaganej przestrzeni do przechowywania drastycznie się zmniejsza. Krzesła sztaplowane pozwalają zachować ten sam świetny design i wzbogacić go o dodatkową funkcjonalność.

Filtrowanie:
Projektant
Przestrzenie
Materiał
Wysokość
Kolekcja
cena
-
Wymiary
mm
-
mm
mm
-
mm
mm
-
mm
Filtrowanie
Projektant
Przestrzenie
Materiał
Wysokość
Kolekcja
Cena
-
Wymiary
mm
-
mm
mm
-
mm
mm
-
mm

Krzesła wkładane jedno w drugie

W ofercie .mdd znajduje się kilka modeli krzeseł sztaplowanych, czyli takich, które da się ustawić jedno na drugie. Doskonale do siebie dopasowane, tak zestawione będą stabilne i „sztywne”. Będą się trzymać jedno drugiego, bez rozsuwania lub co gorsza rozpadania się z kolumny. W kolekcji znajdują się krzesła sztaplowane drewniane i tworzywowe, a także w wersji z tapicerką.

Krzesło sztaplowane – czyli jakie?

Krzesła do sztaplowania muszą spełniać pewne wymagania konstrukcyjne. Większość z nich dotyczy podstawy, bo to od niej zależy, czy meble da się zestawić. Warunkiem podstawowym jest to, aby nic nie blokowało przestrzeni pod siedziskiem – cztery proste nogi idealnie wejdą na drugie krzesło, ale już dla modeli z podstawą obrotową, wspornikową lub płozową nie ma na to szans. Podobnie ma się sprawa oparcia i siedziska, powinny być proste i w miarę cienkie, aby zostawić przestrzeń na kolejne krzesło. Poza tym, lepiej sprawdzą się do sztaplowania krzesła wykonane z twardych materiałów, takich jak tworzywo lub sklejka, tapicerowane są bardziej delikatne.

Krzesła sztaplowane – jakie mają zalety?

Możliwość ustawienia siedzisk jedno na drugim daje przede wszystkim oszczędność przestrzeni. Sztaplowane krzesła zajmują niewiele więcej miejsca niż jedno krzesło.