Baltic

Baltic

Krzesło kubełkowe projektu Krystiana Kowalskiego

Rodzina Baltic

Projektant przy pracy
Przy okazji premiery krzesła Baltic 2, projektant Krystian Kowalski zaprasza do swojej pracowni i opowiada o swojej pracy. Zobacz, jak wygląda jego proces projektowy i jaka jest jego relacja z nowoczesnymi technologiami.
„Rodzina krzeseł Baltic jest komfortowa, ale nie sprawia wrażenia oderwania od życia codziennego. Wręcz przeciwnie, jej praktyczność przekracza oczekiwania czyniąc krzesło Baltic oczywistym wyborem podczas codziennych aktywności”
Krystian Kowalski
Baltic

Plan zrównoważonego rozwoju

Użyte przy produkcji materiały są wybierane z myślą o środowisku naturalnym. Polipropylen może być łatwo pozyskany z materiałów porecyklingowych lub odpadów produkcyjnych, a następnie powtórnie użyty. Zarówno metal jak i drewno wykorzystywane do produkcji to materiały nadające się do recyklingu. Na ofertę tapicerki składają się tkaniny pozyskane z recyklingu towarów postkonsumenckich.

Komfort ponad wszystko

Krzesła z serii Baltic zaprojektowane zostały z dbałością o komfort użytkowania w różnych sytuacjach. Wszystkie siedziska są praktyczne i wygodne, a warianty z miękkimi poduchami obszytymi jakościowymi tkaninami gwarantują pełen relaks.

Różnorodność i elastyczność

Podstawą kolekcji Baltic jest połączenie ze sobą szerokiej gamy podstaw i siedzisk, zapewniające krzesłom z serii elastyczność użytku. Użytkownik wybiera spośród elementów pełniących różne funkcje i dowolnie zestawia je ze sobą. W ten sposób zyskuje elastyczne możliwości wykorzystania gotowego siedzenia, od funkcjonalnego krzesła konferencyjnego, aż po wygodne miejsce odpoczynku.
Lookbook

Krystian Kowalski

W projektach staram się uzyskać spójność formy i funkcji, dbając w tym samym stopniu o komfort i charakter mebla. Niezwykle ważny jest dobór materiałów i sposób wykonania mebla. Chciałbym, żeby użytkownik czuł, że produkt do niego pasuje i wykonany jest z rzemieślniczą wręcz precyzją.

Dowiedz się więcej