Sofa modułowa zmienną jest – jeden mebel w wielu odsłonach

2022-10-18 10min Wyświetleń: 516

Próbując najtrafniej opisać, czym jest sofa modułowa, można przedstawić ją jako wyjątkowy produkt, którego specyfika opiera się na możliwości tworzenia dowolnych konfiguracji za pomocą segmentów. Co daje takie rozwiązanie? Okazję do wykorzystania każdego milimetra oraz potencjału pomieszczenia do stworzenia zorganizowanej przestrzeni, dostosowanej do potrzeb użytkowników. Funkcjonalne sofy modułowe z kolekcji .mdd wyróżniają się nie tylko nieporównywalną jakością, ale także wyjątkowym komfortem, z powodzeniem łącząc walory estetyczne z użytkowymi.

Sofy modułowe Artiko .mdd umożliwiające tworzenie spersonalizowanych konfiguracji.

Styl, funkcjonalność i wygoda - personalizowane sofy modułowe

Największą zaletą mebli o konstrukcji modułowej jest niewątpliwie ich elastyczność oraz możliwość modyfikacji układu w dowolnym momencie. Zazwyczaj sofy modułowe składają się z powtarzalnych segmentów o różnych kształtach i wymiarach, które można swobodnie łączyć i rozbudowywać, tworząc w ten sposób spersonalizowany mebel o wielorakim zastosowaniu. W dodatku personalizacja produktu możliwa jest nie tylko w momencie konfiguracji, ale także w trakcie użytkowania siedziska.

Nowoczesne sofy modułowe zyskały znacznie na funkcjonalności, obecnie nie są już jedynie wygodnym siedziskiem do wypoczynku, ale także czerpią z zalet modułowości. Przede wszystkim sofa modułowa pozwala na optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, zwłaszcza w mało ustawnych wnętrzach oraz umożliwia wyznaczanie stref w otwartych przestrzeniach biurowych. Ponadto tego typu meble wyróżnia uniwersalność – kanapy modułowe oferują nieograniczone możliwości aranżacyjne, z łatwością dostosowując się do różnego typu wnętrz.

Nowoczesna sofa modułowa z gamy Artiko w wersji jedno- i dwustronnej, niebieska
Nowoczesna sofa modułowa z gamy Artiko występuje w wersji jedno- i dwustronnej. Umożliwia budowanie różnorodnych układów za pomocą modułów.

Uniwersalna sofa modułowa do salonu, biura i nie tylko

Tym, co wyróżnia sofy modułowe, jest niewątpliwie ich uniwersalny charakter oraz wyjątkowe właściwości adaptacyjne, dzięki którym stworzą wyjątkową aranżację w przestrzeniach prywatnych, publicznych, jak i biurowych. Meble do zestawienia z samodzielnych segmentów posiadają ogromny potencjał aranżacyjny. To właśnie za sprawą owych modułów nowoczesna sofa modułowa odnajdzie się idealnie w domowym anturażu, co nie do końca byłoby możliwe w przypadku klasycznych siedzisk skierowanych stricte do biur. Ponadto w odróżnieniu od tradycyjnych mebli, można je odpowiednio wykorzystać w zależności od potrzeb pomieszczenia, w jakim zostaną ustawione.

Sofa modułowa do salonu zwykle jest głównym miejscem wypoczynku, relaksu oraz spędzania wspólnie czasu. Dzięki modułowej konstrukcji możliwa jest szybka zmiana jej konfiguracji, łączenie i rozłączanie elementów składowych, w zależności od aktualnych potrzeb czy preferencji. W ten sposób można łatwo zyskać dodatkowe miejsce albo po prostu zmienić aranżację wnętrza. Natomiast w przestrzeniach biurowych sofa modułowa pełni często funkcję reprezentacyjną, wówczas jest ona umiejscowiona w centralnym miejscu, jako kluczowy element wystroju nadający całości konkretny charakter. W biurach typu open space może być również wykorzystana do wydzielania stref, np. wypoczynku, wspólnej pracy, czy miejsc spotkań. Sofy modułowe nowoczesne sprawdzą się perfekcyjnie także w miejscach publicznych, takich jak poczekalnie, hotelowe lobby czy strefy lounge. Dzięki nim wnętrze takie zyska na przytulności, a użytkownicy na komforcie.

komfortowe żółte sofy modułowe do salonu, biura oraz miejsc publicznych
W ofercie .mdd znajdują się komfortowe sofy modułowe do salonu, biura oraz miejsc publicznych

Nowoczesne sofy modułowe do samodzielnej konfiguracji

Kupując klasyczną sofę, wybór konsumenta co do jej wyglądu ogranicza się zwykle do rozmiaru i koloru, których nie da się później już zmienić. To właśnie jest główna różnica między meblami standardowymi a systemami modułowymi, które wyróżniają się nieograniczonymi możliwościami konfiguracji i modyfikacji. Cieszące się dużą popularnością sofy modułowe z kolekcji .mdd pozwalają użytkownikom na samodzielne zaprojektowanie całego produktu, od wyboru pojedynczych elementów, rozmiarów, rodzajów tkanin i ich kolorów, aż po kolor stelaża czy dodatkowe akcesoria. W efekcie sami stają się projektantami mebla odpowiadającego ich preferencjom i gustom. Na tak kompleksową personalizację produktu pozwala łatwy w obsłudze konfigurator online, który umożliwia wybór wszystkich kluczowych parametrów. Tak skonfigurowana sofa modułowa z pewnością będzie się wyróżniać wyjątkowym designem i indywidualnym projektem dostosowanym do potrzeb wnętrza i użytkownika.

Projektując układ siedzisk, wystarczy znać wymiary dostępnego miejsca i za pomocą pojedynczych segmentów stworzyć funkcjonalną aranżację. Do wyboru są moduły o różnych rozmiarach i kształtach – proste, zaokrąglone czy narożne, więc powstałe z nich układy z łatwością wpasują się do przestrzeni zarówno z większym, jak i mniejszym metrażem. W razie potrzeby zawsze można zmienić obecną konfigurację, rozbudować o nowe segmenty lub stworzyć dwie osobne kompozycje. Takie nieograniczone możliwości oferuje wszechstronny mebel, jakim jest modułowa sofa.

Sofy modułowe z kolekcji .mdd – komfort, ergonomia i design

Oferowane przez .mdd stylowe sofy modułowe cechuje atrakcyjny wygląd, wysoka jakość wykonania oraz rewelacyjny komfort użytkowania. Kombinacja tych cech w połączeniu z zaletami modułowości czyni je wyjątkowymi meblami, stuprocentowo spełniającymi wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystkie sofy i fotele produkowane są z materiałów najwyższej jakości pozyskiwanych od certyfikowanych dostawców, dzięki temu .mdd może tworzyć siedziska zgodne z europejskimi normami. Funkcjonalne meble modułowe cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, bo wyróżnia je uniwersalność, mnogość konfiguracji, a także dostępność w stałej ofercie i krótki czas realizacji.

Najnowsza w ofercie nowoczesna sofa modułowa Artiko zarówno wyglądem, jak i nazwą odzwierciedla ideę systemów modułowych, bowiem w języku Esperanto słowo to znaczy po prostu „połączenie”. Kolekcja w całości produkowana w fabryce .mdd w Polsce składa się z pojedynczych, zaokrąglonych segmentów w różnych rozmiarach i kształtach pozwalających na tworzenie nieskończonej ilości konfiguracji, idealnie wpasowujących się do różnego typu wnętrz. Do rodziny Artiko należy także puf oraz sofa modułowa dwustronna, która perfekcyjnie sprawdzi się w przestrzeniach biurowych i publicznych oferując użytkownikom wyjątkowy komfort. Elementy te można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, np. stoliki lub mediaboxy i w ten sposób stworzyć optymalne warunki do pracy czy nauki. Dzięki uniwersalnej formie oraz stonowanej estetyce Artiko sprawdzi się także jako stylowa sofa do salonu upiększająca wystrój domowych przestrzeni.

ZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY Z KOLEKCJI ARTIKO

Wyrafinowana forma i styl – praktyczna sofa modułowa w innym wydaniu

Dzięki specyficznej budowie systemów modułowych możliwe jest swobodne eksperymentowanie z ich formą. O ich ostatecznym kształcie decyduje zatem wyobraźnia użytkownika. Konstrukcja bazująca na połączonych segmentach daje projektantom wiele możliwości, dzięki którym mogą tworzyć nowoczesne sofy modułowe o oryginalnych formach i nieszablonowym designie.

Przykładem takiego mebla jest inspirowany azjatyckimi wpływami system mebli miękkich Kaiva. Jest to niestandardowa sofa modułowa, której charakterystyczna konstrukcja inspirowana jest kamieniami ułożonymi w stos. Na tej podstawie układy tworzy się za pomocą podstawowych elementów składowych będących połączeniem wygodnych siedzisk z niskimi lub wysokimi ściankami. Stosownie do nazwy oznaczającej po japońsku rozmowę, te oryginalne kanapy modułowe stwarzają idealne warunki do spotkań, kontaktów i interakcji, zapewniając jednocześnie prywatność i komfort akustyczny. System ten znajdzie zastosowanie w otwartych przestrzeniach biurowych, a także miejscach publicznych, takich jak poczekalnie, recepcje i strefy lounge.

Miękka sofa modułowa Kaiva projektu Dymitra Malcewa, biała i niebieska
Miękka sofa modułowa Kaiva projektu Dymitra Malcewa może służyć do wydzielania stref w otwartych przestrzeniach.

Warto w tym miejscu wspomnieć również o wielokrotnie nagradzanym modułowym systemie siedzisk Agora. Ten wyjątkowy produkt doceniany jest przede wszystkim za funkcjonalność oraz minimalistyczny design. Za pomocą tapicerowanych siedzisk z oparciami lub bez możliwe jest budowanie dowolnych konfiguracji o różnych kształtach, które wzbogacone mogą być o funkcjonalne blaty-stoliki lub półki-regały. Powstałe w ten sposób sofy modułowe stworzą stylową aranżację, którą można całkowicie dopasować do wymagań przestrzeni oraz potrzeb użytkowników. Ponadto rodzaj, jaki i kolor obicia oraz stelaża można swobodnie konfigurować, korzystając z szerokiej palety kolorystycznej. Dzięki połączeniu modułowości i personalizacji otrzymujemy idealny produkt na miarę potrzeb klienta, jakim jest modułowa sofa.

Wielofunkcyjny system siedzisk modułowych Agora by Form Us With Love granatowe
Wielofunkcyjny system siedzisk Agora by Form Us With Love. Nowoczesna sofa modułowa z opcjonalnymi wysokimi panelami dla większego komfortu akustycznego.

Sofy modułowe to nie tylko siedziska – dodatkowe funkcje dla większego komfortu

Zaletą siedzisk o modułowej budowie jest nie tylko swoboda i elastyczność w konfigurowaniu, ale także ich multifunkcyjność. Z tego też powodu są one tak chętnie wykorzystywane do aranżowania różnego typu wnętrz użytkowych, tworząc w nich zorganizowane i funkcjonalne przestrzenie. W zależności od formy układu i miejsca, w którym stoi, nowoczesna sofa modułowa może pełnić różne, dodatkowe funkcje. Pomijając jej główne przeznaczenie – wygodny mebel do siedzenia, wykorzystywana jest również do wydzielania odrębnych stref wewnątrz pomieszczeń. Rozwiązanie takie stosowane jest powszechnie w biurach typu open space, w których otwarty układ wymusza rozplanowanie osobnych przestrzeni za pomocą innych środków. W tym przypadku idealnie sprawdzą się sofy modułowe z wysokimi ściankami, dzięki którym można stworzyć odrębne nisze stwarzające dogodne warunki do rozmów, spotkań biznesowych czy odpoczynku w ciszy. Warto tutaj dodać, iż meble tapicerowane posiadają właściwości dźwiękochłonne, dzięki czemu korzystnie oddziałują na komfort akustyczny zwłaszcza w pomieszczeniach o wyższym poziomie hałasu, np. recepcjach, poczekalniach czy lobby hotelowych.

żółta sofa modułowa ze stolikiem
czerwona sofa modułowa z mediaboxem

Dla większej funkcjonalności dostępne w ofercie .mdd sofy modułowe można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, np. stoliki lub mediaboxy.

Nie tylko przestrzenie biurowe czy publiczne mogą korzystać z takiego rozwiązania. Sofy modułowe do salonu również mogą pełnić rolę separatora w pomieszczeniu. W popularnym obecnie układzie z kuchnią otwartą na salon także można wydzielić strefy za pomocą sofy modułowej. Wówczas nie stoi ona klasycznie pod ścianą, ale bardziej na środku, oddzielając strefę kuchenno-jadalną od wypoczynkowej. Takie ustawienie sprawdzi się szczególnie w przestronnych pokojach z dużym metrażem, tworząc spójną i zorganizowaną aranżację.

Poza dodatkowymi funkcjami, jakie mogą pełnić sofy modułowe, nie można pominąć praktycznych funkcjonalności, które wzbogacają walory użytkowe tego typu mebli. Mowa o opcjonalnych akcesoriach, które w zależności od potrzeb można uwzględnić podczas konfiguracji mebla. Jednym z najbardziej praktycznych udogodnień jest możliwość wbudowania mediaboxu, umożliwiającego podłączenie laptopa czy telefonu. Dodatek ten z pewnością spełni oczekiwania użytkowników i stanie się niezbędnym elementem siedzisk przeznaczonych do przestrzeni użytkowych. Wygodna sofa modułowa może także być wyposażona w dodatkowe stoliki, półki i regały, które zwiększą komfort użytkowania.

Podsumowanie

Wyjątkowość siedzisk o modułowej konstrukcji opiera się przede wszystkim na ich wszechstronności i funkcjonalności. Nie są one już tylko standardowym meblem do siedzenia, lecz umożliwiają wykorzystanie ich potencjału do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki samodzielnej konfiguracji można stworzyć spersonalizowane sofy modułowe, które będą się wyróżniać niepowtarzalnym designem oraz komfortem użytkowania.

Powiązane produkty