Koło barw

2021-08-17 1min Wyświetleń: 226

Odpowiedni dobór kolorystyki wymaga dużego doświadczenia. Właśnie dlatego, wychodząc naprzeciw naszym klientom, opracowaliśmy graficzne inspiracje, które pomogą w stworzeniu idealnego projektu wnętrza. Warto wiedzieć, że podstawowym narzędziem w tworzeniu spójnych kolorystycznie aranżacji jest koło barw. Istnieje kilka, bazujących na nim schematów, dzięki którym z łatwością dobierzemy odpowiednią kolorystykę do danego wnętrza.

Harmonia analogiczna

Opiera się ona na łączeniu kolorów umiejscowionych obok siebie w kole barw, np. żółtej z pomarańczową, turkusowej z niebieską lub czerwieni z różem. Takie połączenia doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz i przyciągają uwagę. Warto jednak pamiętać, że zbyt intensywne odcienie ścian zestawione z ciemnymi meblami mogą działać przytłaczająco.

missing

Harmonia monochromatyczna

Zestawienie różnych odcieni tej samej barwy, np. błękitu i granatu. To najbardziej bezpieczne połączenie, które pozwala uzyskać stonowaną, subtelną aranżację.

missing

Harmonia komplementarna

Polega na zestawieniu dopełniających się kolorów, które leżą po przeciwnych stronach koła barw, np. błękitu z pomarańczowym. Takie zestawienie kolorów pozwoli na odważną aranżację przestrzeni, dzięki połączeniu kontrastujących ze sobą kolorów.

missing
Powiązane produkty