Baltic
Wcielenie komfortu
Krzesło kubełkowe projektu Krystiana Kowalskiego
Różne funkcje – ten sam charakter
Rodzina Baltic projektu Krystiana Kowalskiego to gama wszechstronnych krzeseł kubełkowych opartych na idei zapewnienia możliwie najlepszego doświadczenia z użytkowania. Sama nazwa Baltic jest nawiązaniem do europejskiego pochodzenia produktu. Dzięki bogatemu wyborowi siedzisk i podstaw, rodzina Baltic zapewnia pełne spektrum zastosowań – od pracy miękkiej i konferencji po relaks i spożywanie posiłków. Detale dopracowane w najdrobniejszych szczegółach oraz zaawansowana technologicznie konstrukcja rozszerza możliwości aranżacyjne, pozwalając na zaimplementowanie krzesła kubełkowego Baltic we wnętrzach o różnych stylach – zarówno tych mieszkalnych jak i komercyjnych.

Rodzina krzeseł kubełkowych Baltic to projekt ciągłego rozwoju i spełniania oczekiwań użytkownika. Rygorystyczny nadzór nad projektem ma na celu zapewnienie meblu długowieczności.
Różnorodność siedzisk i podstaw pozwala nadać każdemu wariantowi kolekcji inna rolę. Specyfika konfiguracji sugeruje sposób użycia, ale nigdy go nie wymusza albowiem elastyczność gamy nie powstrzymuje użytkownika od wykorzystania krzesła w inny sposób.

W zależności od potrzeb oraz preferencji estetycznych, użytkownik może wybrać pomiędzy siedziskiem wykonanym z polipropylenu lub tapicerowane. Każde z nich reprezentuje inny koncept projektowania zachowując przy tym tożsamość organicznego krzesła kubełkowego z przyjemnymi dla oka liniami. Forma siedziska wykonana z polipropylenu jest odlewana za pomocą wtryskarek. Wykorzystanie tej technologii zwiększa dokładność formy co pozwala na uchwycenie esencji projektu w każdej wytworzonej sztuce. Marszczona poducha wyłożona po wewnętrznej stronie siedziska kubełkowego zabiera użytkownika w podróż do nowego wymiaru komfortu. Miękki materiał, który otula swoją przytulnością obszyty jest najwyżej jakości tkaninami, których cechy użytkownik może dostosować do swoich wymagań.

Szeroka gama podstaw pomaga w określeniu głównych funkcji krzesła kubełkowego Baltic. Decydując się na klasyczną podstawę czworonożną, krzesło staje się prawdziwie wielofunkcyjnym meblem zdolnym poradzić sobie z praktycznie każdym zadaniem. Solidna drewniana podstawa to bardziej tradycyjne podejście, które sprawdza się przede wszystkim w restauracjach i kantynach jako krzesło jadalniane. Wybierając podstawę czteroramienną na kółkach, użytkownik zyskuje na mobilności co otwiera nowe możliwości w środowiskach biur domowych. Natomiast niekonwencjonalna wersja bez kółek uwydatnia możliwości technologiczne konstrukcji, czyniąc ją niezwykłym krzesłem obrotowym do sal konferencyjnych.
Kolekcja Baltic
Nowy wymiar komfortu krzeseł kubełkowych.
Plan zrównoważonego rozwoju jest silnie powiązany ze znalezieniem balansu pomiędzy naturą i człowiekiem poprzez zminimalizowanie wpływu na środowisko naturalne. Korzystając z rozwoju technologicznego, rodzina krzeseł kubełkowych Baltic wpada w kategorię mebli przyjaznych środowisku dzięki wykorzystaniu następujących technik i materiałów:
polipropylen może być łatwo pozyskany z materiałów po recyklingowych lub odpadów produkcyjnych, a następnie powtórnie użyty,
zarówno metal jak i drewno wykorzystywane do produkcji komponentów krzeseł kubełkowych Baltic to dobrze znane materiały nadające się do recyklingu,
na ofertę tapicerki składa się wiele tkanin pozyskanych z recyklingu towarów pokonsumenckich,
zredukowaliśmy ilość wykorzystanej pianki poliuretanowej do minimum.
Miękka poducha obszyta najwyższej jakości tkaninami znanych europejskich marek tworzy poczucie niewiarygodnego komfortu. Poduszka otula użytkownika w objęciach przytulności równocześnie zachowując swoją funkcjonalność.
 
 
Dążenie do perfekcji jak i możliwości jakie stwarza rozwój technologiczny skłoniły Krystiana Kowalskiego do ponownej kolaboracji z .mdd w celu zaprojektowania swojego nowego mebla. W pogoni za zapewnieniem użytkownikowi najlepszych odczuć z korzystania z produktu, Krystian skupił się na komforcie – określając krzesło kubełkowe Baltic jako swoje najbardziej dopracowane dzieło pod tym względem. „Rodzina krzeseł Baltic jest komfortowa, ale nie sprawia wrażenia oderwania od życia codziennego. Wręcz przeciwnie, jej praktyczność przekracza oczekiwania czyniąc krzesło Baltic oczywistym wyborem podczas codziennych aktywności” – zaznacza Krystian.

Krzesło kubełkowe Baltic nie byłoby takim krokiem na przód gdyby nie dokładność zastosowanej metodologii oraz niezliczone godziny pracy z prototypami i drukarkami 3D. Projektowanie to proces, który wymaga czasu, aby znaleźć odpowiedni kąt, precyzję, jak i detal. To część większej praktyki, która wymaga fizycznego kontaktu z materiałami, doświadczenia, pomysłu, lecz przede wszystkim zaufania. To wspólne zrozumienie i cele pozwalają sięgać .mdd i Krystianowi Kowalskiemu dalej niż początkowe założenia.

Lekcje wyciągnięte podczas procesu produkcyjnego nie tylko pozwoliły lepiej zrozumieć obu stronom możliwości technologiczne fabryki, ale również pomogły odkryć ukryty potencjał. Ten potencjał odzwierciadla się w dalszym rozwoju projektu jaki i badaniom nad żywotnością produktu.
Kolekcja krzeseł kubełkowych Baltic wykazuje wiele cech ponadczasowego designu podczas gdy jej solidność gwarantuje lata bezproblemowego użytkowania.
Krystian Kowalski

W projektowaniu nie chodzi bowiem o to, aby coś szybko wyprodukować i jeszcze szybciej sprzedać, lecz by użytkownik czuł, że produkt do niego pasuje i wykonany jest z rzemieślniczą wręcz precyzją.