Grace

Grace

Meble wypoczynkowe projektu Krystiana Kowalskiego

Rodzina Grace

Projektant przy pracy
Przy okazji premiery krzesła Baltic 2, projektant Krystian Kowalski zaprasza do swojej pracowni i opowiada o swojej pracy. Zobacz, jak wygląda jego proces projektowy i jaka jest jego relacja z nowoczesnymi technologiami.
Funkcja mebla, szczególnie tapicerowanego, musi zawierać w sobie także komfort użytkowania. Priorytetem podczas projektowania kolekcji Grace była właśnie jej wygoda. Wiele uwagi poświęcone zostało kształtom oparć i wypełnieniu z pianki. W rezultacie rzeźbiarska forma krzeseł, foteli, sof i hokerów zaprasza, aby rozsiąść się na dłużej.
Grace

Miękkość do kwadratu

Zaokrąglone oparcia krzeseł, foteli, sof i hokerów otulają użytkownika, pozwalając mu wygodnie się oprzeć. Niezależnie od otoczenia, stają się małą strefą relaksu. Odlewane w fabryce .mdd siedziska z pianki obite są wysokiej jakości tkaninami, które jeszcze zwiększają poczucie miękkości i komfortu.

Pełne wyposażenie salonu

Krystian Kowalski stworzył komplet mebli wypoczynkowych o różnych funkcjach: krzeseł, foteli, sof i hokerów. Elementem łączącym je wizualnie ze sobą są charakterystyczne formy siedzisk zintegrowanych z zaokrąglonymi oparciami. Uzupełnieniem kolekcji jest stolik kawowy, nawiązujący do reszty mebli wygiętymi nogami. Razem pozwolą zaaranżować nie tylko całą strefę relaksu w biurze czy domowy salon. Sprawdzą się również we wnętrzach publicznych, takich jak kawiarnie czy hotelowe lobby.

Miłość do technologii

Proces projektowy Krystiana Kowalskiego jest mocno powiązany z technologią. Projektant inspiruje się możliwościami fabryki i właściwościami materiałów. Do ostatecznego kształtu kolekcji Grace przyczyniły się technologie CNC oraz odlewów z pianki. Nieustannie dążąc do zwiększania wygody swoich mebli, nawet po ich premierze projektant pracuje nad ulepszaniem ich właściwości.
Lookbook
lookbook-image
lookbook-image

Krystian Kowalski

W projektach staram się uzyskać spójność formy i funkcji, dbając w tym samym stopniu o komfort i charakter mebla. Niezwykle ważny jest dobór materiałów i sposób wykonania mebla. Chciałbym, żeby użytkownik czuł, że produkt do niego pasuje i wykonany jest z rzemieślniczą wręcz precyzją.

Dowiedz się więcej