Dymitr Malcew

Dymitr jest polskim projektantem, w 2004 roku ukończył wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. W 2006 roku wyjechał do Londynu, a stamtąd do Azji gdzie mieszka i pracuje od 2010 roku.

Zdobywał doświadczenie pracując dla renomowanych firm projektowych. Obecnie prowadzi własną działalność projektową w Singapurze.

Projektuje architekturę, wnętrza oraz meble. Jego projekty powstawały w większości państw Azji tj. Singapurze, Indonezji, Malezji, Chinach, Indiach, Birmie, Wietnamie, Tajwanie, Filipinach. Na liście klientów, z którymi pracował są prestiżowe przedsiębiorstwa oraz wiele innych dynamicznie rozwijających się firm i prywatnych inwestorów szukających innowacyjnych rozwiązań.

Dymitr działa na wielu płaszczyznach, projektuje zarówno nowoczesne biura, jak i luksusowe hotele, czy prywatne rezydencje. Wykorzystując wiedzę z wielu dziedzin oraz doskonale znając potrzeby globalnego klienta, przekłada to doświadczenie także na projekty mebli oraz produktów.

Form Us With Love

Form Us With Love to międzynarodowe studio projektowe założone w 2005 roku. Już w momencie powstawania koncepcji, zespół pasjonował się wzornictwem i jego demokratycznym potencjałem wierząc, że wszyscy mają prawo do designu, który ma znaczenie.

Proces łączący tradycyjną działalność twórczą z efektywną strategią zastosowania to centrum ich zainteresowania, natomiast głównym zamierzeniem jest ewoluowanie wraz z wymaganiami poszczególnych projektów, ich pozycją na rynku i ciągle zmieniającymi się realnymi potrzebami ich odbiorców.  Produkty zaprojektowane przez FUWL—od zegarków przez lampy po meble—otrzymały szereg prestiżowych nagród takich jak the iF Product Design Award and Young Swedish Design Award.

Obecnie działalność Form Us With Love skupia się na trzech obszarach: Doradztwo—zaangażowanie w powstawanie produktów, kolekcji, współpraca z klientami z całego świata, Przedsięwzięcia—zdyscyplinowane i holistyczne podejście do wprowadzania i budowania marki, Obywatelskość—przekazywanie wiedzy i dzielenie się doświadczeniami, co przyczynia się do szerszego postrzegania designu.Agora and New School – by Form Us With Love

Krystian Kowalski

Krystian Kowalski urodził się w Warszawie (1982) w rodzinie artystów. Ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie (MA 2010) oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (MA 2007).

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie. W Studio Bellini stosował metodologię opartą na tworzeniu prototypów. W latach 2009-2013 współtworzył Kompott Studio, nominowane do FX International Interior Design Award (2010) w kategorii Breakthrough Talent of the Year. Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design.

Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i zagranicą. W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. Proces twórczy opiera na obserwacjach zachowań, dogłębnej analizie trendów i technologii wybierając optymalne rozwiązania dla marki i procesu produkcji. Krystian wierzy w kompleksowe działanie. Stosuje zaawansowane technologie komputerowe uzupełnione pracą z materiałem. W wyposażonym w modelarnię studio powstają śmiałe idee materializowane w formie prototypów.

Jego prace pokazywane były między innymi na wystawach w Mint Gallery w Londynie, MOCAK w Krakowie oraz na Mediolańskim Triennale, a także publikowane w najważniejszych pismach branżowych. Dla MDD zaprojektował sofkę MESH i krzesło ULTRA, a także projekt stoiska i sesję zdjęciową na targi Orgatec 2016. Jego kolekcja MESH zdobyła prestiżową nagrodę iF Design Award 2017.

Javier Cuñado

Javier Cuñado urodził się w Bilbao (1956). Oprócz studiów w kierunku inżynierii przemysłowej, również ukończył studia w zakresie projektowania produktów na Ravensbourne College of Design w Londynie.

W 1988 roku założył studio Item Design, jedną z czołowych obecnie firm w obszarze projektowania w Hiszpanii. W ciągu prawie 30 lat funkcjonowania na rynku, studio podejmowało się zadań praktycznie z każdej dziedziny projektowania. Zespół pod przewodnictwem Javiera Cuñado tworzył meble biurowe, urządzenia elektroniczne, przyrządy, sprzęt do ćwiczeń oraz wiele innych produktów konsumenckich. Z usług Item Design korzysta wiele firm z kraju, ale przede wszystkim z zagranicy. Aż 80% kontraktów pochodzi spoza Hiszpanii.

Prace Javiera Cuñado zdobywały liczne nagrody w uznanych konkursach designerskich i dla projektantów. Między innymi były to: Eurobike 2011, Delta Awards 2013, Aixe GETXO! Design Awards 2015, i-NOVO Awards 2015 oraz German Design Award 2016.

Andreas Krob

Andreas Krob urodził się duńskiej miejscowości Niebüll (1969). Studiował wzornictwo przemysłowe na Muthesius Academy of Fine Arts and Design w Kolonii. Po spędzonym we Włoszech semestrze rozpoczął działalność jako designer-freelancer, podejmując się zleceń od różnych firm międzynarodowych.

W 2002 roku Krob zamieszkał na stałe w Szwajcarii, gdzie rok później otworzył wraz z żoną Utą b4K – Bureau4Dimensions Krob. Studio skupia się na innowacyjnych projektach z dziedzin designu i architektury. Opracowywane przez nie meble i rozwiązania charakteryzują się unikalnością, a także wypracowanym przez lata stylem. Podstawowym aspektem pracy b4K jest to, że znacznie wykracza ona poza zwykłe tworzenie mebli. Firma zwraca szczególną uwagę na aspekty takie jak: sposób funkcjonowania w przestrzeni, jakość oraz ergonomię. Każdy element jest wykonywany ze zrozumieniem jego funkcji i znaczenia.

b4K współpracuje z czołowymi europejskimi firmami w obszarze tworzenia najwyższej klasy mebli.

Charles Kalpakian

Charles Kalpakian urodził się w Bejrucie (1982). W 2011 roku po współpracy z uznanymi agencjami, m.in. Ora Ito i Christophe Pillet, został freelancer’em, który rozwija projekty własne. W swojej pracy czerpie z tradycji krajów, z którymi jest związany szczególnie – Francji i Libanu. Inspiruje się także sztuką uliczną. Jego styl to połączenie wpływów orientalnych i europejskich podanych w nowoczesnym wydaniu. Interesuje się szczególnie oryginalnym łączeniem różnego rodzaju materiałów. Projektuje meble, zajmuje się designem produktów i przedmiotów użytkowych, a także dekoracjami. We wrześniu 2011 r., podczas Paris Design Week zaprezentował „Docks en Seine” – prototyp szafki ściennej.

Zbigniew Kostrzewa

Absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej i właściciel pracowni IN DESIGN. W swojej codziennej pracy skupia się na projektowaniu wnętrz biurowych oraz wszechstronnym innowacyjnych rozwiązań. Tworzył projekty dla takich firm jak m.in: Canal +, HBO, T-Mobile, Abbot, Mc Kinsey, Diageo, Accenture, Connect Medica, Enea, Roche, Colliers, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. W 2012 roku otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award za ladę recepcyjną Zig-Zag opracowaną dla MDD. Stawia na nowe formy architektoniczne i stosowanie.

Simone Bernocchi

Simone Bernocci urodził się we Włoszech, w miejscowości Cremona. Ukończył Architekturę na Uniwersytecie w Mediolanie. Obecnie prowadzi swoją pracownię architektoniczną w Bydgoszczy.