MDD na ICFF 2018!

20-23 maja w nowojorskim Jacob K. Javits Convention Center podczas targów ICFF MDD na stoisku numer 247 zaprezentuje  trzy najnowsze kolekcje. New School i Agora to efekt współpracy MDD i skandynawskiego zespołu projektowego Form Us With Love. W Nowym Yorku oglądać będzie można również Grace autorstwa Krystiana Kowalskiego. Szczególny charakter nada stoisku lada recepcyjna Alpa utrzymana w konwencji eleganckiego minimalizmu. New School stanowi współczesną interpretację klasycznego krzesła szkolnego. W zależności od potrzeb stworzyć można niezliczoną ilość kombinacji, zapewniając użytkownikom maksymalny komfort. Indywidualizmem i potrzebą dialogu inspirowana jest także Agora. Skomponowana z modułów linia może stworzyć ławkę, sofę, półkę lub wygodną kombinację wszystkich tych elementów. Rodzina Grace z kolei to meble miękkie, idealne do przestrzeni wspólnych. Sofa, fotel i dwa modele stolików dostępne są w różnych wariantach wykończenia, dzięki czemu Grace ozdobi każde wnętrze. Organizowane od 30 lat Targi to ponad 33 000 uczestników, przede wszystkim architektów i projektantów wnętrz, deweloperów, sprzedawców, zarządców obiektów, specjalistów visual merchandisingu. Co roku entuzjaści designu mają możliwość zapoznania się z propozycjami najlepszych projektantów i producentów oraz prześledzenia trendów.

Testing Grounds – czyli jak zaangażować użytkownika ostatecznego w proces projektowania?

By zaangażować w proces powstawania gotowego  produktu nie tylko samego autora i producenta, ale także przyszłego odbiorcę  na początku tego roku zespół Form Us With Love zaprosił nas do udziału w „Testing Grounds”– ten nietypowy projekt polega na testowaniu prototypów przed tym jak zostaną one wdrożone do produkcji. Realizację tego przedsięwzięcia umożliwił nam szwedzki A house, który na co dzień pełni funkcję przestrzeni coworkingowej. Połączeni wspólną ideą zbliżenia środowiska pracy do prawdziwego życia, w jego przestronnym lobby zorganizowaliśmy strefę testową, w której zostały zainstalowane prototypy dwóch kolekcji „w toku”– Agora i New School. Przez miesiąc członkowie A house testowali nasze meble wykorzystując je podczas wykonywania codziennych obowiązków, wpływając w ten sposób na ostateczny kształt kolekcji.

Jak mówi John Löfgren, dyrektor kreatywny grupy projektowej FUWL „Testing Grounds to część procesu projektowania, która pozwala nam dostosować projekt na podstawie doświadczeń prawdziwych użytkowników”.

Centrum coworkingowe skupiające blisko 70 osób z różnych branż, od stylistów po architektów, od małych firm po większe przedsiębiorstwa, to idealne miejsce, by sprawdzić jak nowe kolekcje sprawdzają się w prawdziwym życiu. Udział osób o zróżnicowanych potrzebach jest szczególnie istotny, kiedy każda z opcji ma być funkcjonalna, a zarazem komfortowa – spostrzeżenia testujących pomagają sprowadzić proponowane formy do czystej esencji i wyeliminować zbędne elementy. Ich opinia pozwala też udoskonalić już istniejący projekt i – co najważniejsze – wykluczyć ewentualne wady konstrukcyjne zanim mebel trafi do szerszego grona odbiorców.

Potwierdzeniem są słowa Krzysztofa Cieślika, dyrektora marki MDD Seating „Testing Grounds to dla nas wyjątkowa okazja by uzyskać wartościową informację zwrotną od właściwych osób. Kolekcja jest jeszcze nieskończona, ponieważ chcieliśmy je dopracować bazując na spostrzeżeniach użytkowników”.

Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia było Prototypa, czyli spotkanie trójstronne w  formie panelu dyskusyjnego, podczas którego Fabryka Mebli Biurowych MDD i grupa projektowa FUWL przedstawiła proces projektowania od kuchni. Zaproszeni goście zebrali się jednak nie tylko po to, by obejrzeć prototypy linii New School i Agora. Blisko 80 osób związanych ze światem wzornictwa miało możliwość oceny ich zalet i wad, a także przedyskutowania tych przemyśleń z twórcami projektu, uczestnicząc niejako w powstawaniu tych kolekcji.

Pobierz press kit

MDD na 4 DESIGN DAYS i REGIONALNYM PROPERTY FORUM 2018!

MDD na 4 Design Days i Regionalnym Property Forum 2018!

W dniach 15-18 lutego 2018 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach odbędzie się III już edycja 4 Design Days – święta architektury, designu i nieruchomości.
Fabryka Mebli Biurowych MDD wraz ze swoim partnerem Iduro na 50m2 stoisku zaprezentują wybrane meble miękkie i recepcyjne, lampy, a także propozycję nowych mebli gabinetowych. Częścią 4 Design Days jest również Regionalne Property Forum Katowice, którego dumnym partnerem jest MDD. Uczestnikami spotkania będą przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych. 16 lutego 2018 podczas Regionalnego Property Forum w bloku tematycznym „Biura. Rywalizacja o najemców zaostrza się” Joanna Gralewska i Dawid Wykurz przedstawią wykład merytoryczny „Standard biura ma znaczenie. Jak przyciągać i zatrzymywać talenty?”. Do zobaczenie na stoisku 37!

MDD zaprezentuje aż trzy nowe kolekcje w Skandynawii!

MDD zaprezentuje aż trzy nowe kolekcje w Skandynawii!

W dniach 6-10.02.2018 odbędą się Międzynarodowe Targi Mebli i Oświetlenia – Stockholm Furniture & Light Fair. Są to największe targi branży meblowej w Skandynawii, które gromadzą 40 tys. zwiedzających z ponad 60 krajów oraz 1100 przedstawicieli mediów. W tym roku swoje produkty zaprezentuje aż 750 wystawców.

Fabryka Mebli Biurowych MDD na 120 m2 stoisku zaprezentuje swoje meble, w tym nowości produktowe – kolekcje New School i Agora, które powstały w kooperacji z uznaną w Skandynawii grupą projektową Form Us With Love oraz linia Grace projektu Krystiana Kowalskiego. New School to krzesła o nieograniczonych możliwościach – aż 432 kombinacje do dostosowania według potrzeb. Agora to praktyczne rozwiązanie do każdego pomieszczenia – może stanowić ławkę, półkę, sofę lub być kombinacją tych elementów jednocześnie. Linia Grace to sofa, fotel i dwa stoliki, ich zróżnicowane wykończenie zapewnia szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Całość będzie można zobaczyć w hali A, na stoisku 25:10. Do zobaczenia!

Międzynarodowe Targi Warsaw Home w Ptak Expo 2017

Międzynarodowe Targi Warsaw Home w Ptak Expo 2017

Ptak Warsaw Expo w dniach 6-8.10 było najważniejszym punktem na mapie dla designerów, architektów i wszystkich zainteresowanych w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Fabryka Mebli Biurowych MDD na stoisku o powierzchni 170m2 zaprezentowała swoje produkty. Oglądający mieli okazję zobaczyć meble z kolekcji MESH, pufy BAZALTO, czy krzesła z kolekcji SHILA. Zwiedzający szczególnie upodobali sobie nowości produktowe– ladę ALPA, budkę telefoniczną i przede wszystkim „unoszące się” biurko gabinetowe GRAVITY. To właśnie ten produkt dzięki swojemu nowoczesnemu kształtowi i innowacyjnej sylwetce budził największe zainteresowanie. Prestiż imprezy z roku na rok przybiera na sile. Liczba wystawców i wielkość powierzchni ekspozycyjnej w stosunku do ubiegłego roku zostały potrojone! Program spotkań, wykładów i paneli dyskusyjnych zapełniony był wielkimi nazwiskami i godnymi zainteresowania tematami.

Łódź Design Festival 2017

Łódź Design Festival 2017

11. edycja Łódź Design Festival odbyła się w dniach 3-8 października. Meble Biurowe MDD były sponsorem, wystawcą i prelegentem tego prestiżowego wydarzenia. Wystawie mebli biurowych MDD towarzyszyło hasło przewodnie #backtonature, które idealnie nawiązuje do idei łódzkiego festiwalu. Na 20m2 zaprezentowane zostały meble inspirowane naturą z kolekcji Bazalto Łódź Design Festival to obecnie najważniejsze w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzenie związane z projektowaniem o randze międzynarodowej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę.

100 % design 2017

100 % design 2017

Fabryka Mebli Biurowych MDD była jednym z trzech i jedynym polskim sponsorem 23. edycji 100% Design. To największe na świecie targi związane z projektowaniem, towarzyszące London Design Festival. Wydarzenie miało miejsce w centrum wystawienniczym Olympia London w dniach 20-23 września br. 100% Design stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie, związanych z wyposażeniem wnętrz i wzornictwem oraz skupiającą ekspertów branżowych. MDD premierowo zaprezentowało ladę recepcyjną ALPA, która ustawiona była przy głównym wejściu do hali Olympia London. Meble z kolekcji MESH wyposażyły strefę Media Lounge.

Clerkenwell 2017

Clerkenwell 2017

Fabryka Mebli Biurowych MDD po raz kolejny obecna na Clerkenwell Design Week w Londynie. W dniach 23-25 maja 2017 roku, Clerkenwell stało się stolicą designu i architektury. Firma MDD jako dumny sponsor wydarzenia zaprezentowała lady recepcyjne.

MDD na targach Workspace Expo w Paryżu 2017

W dniach 28-30 marca 2017 odbyły się Targi Workspace Expo (dawniej Bureaux) w Paryżu! Są to jedne z największych, francuskich targów z branży office furniture. Nie mogło tam zabraknąć MDD. Nasze produkty i rozwiązania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

Prestiżowa nagroda iF Design Product dla MDD i kolekcji MESH

10 marca 2017 odbyło się wręczenie nagród iF Design Award w BMW Welt w Monachium. Z dumą odebraliśmy nagrodę za kolekcję MESH, która wygrała w kategorii Produkt! Meble z kolekcji MESH projektu Krystiana Kowalskiego zostały wyróżnione za komfort użytkowania oraz wyjątkowy design. Nie jest to pierwsza prestiżowa nagroda dla MDD, ale iF Design Award ma szczególne znaczenie dla firmy. Spośród 5,500 zgłoszeń z 59 krajów niezależni eksperci z całego świata wybrali produkt, który wyróżniał się pod względem innowacyjności oraz rewolucyjności technicznej.

4DD z udziałem MDD 2017

4DD z udziałem MDD 2017

W dniach 16-17 lutego odbyła się piąta edycja regionalnej konferencji Property Forum Katowice 2017, w ramach popularnego wydarzenia 4 Design Days. Przedstawiciele firmy MDD byli prelegentami w sesji poświęconej tematyce: Biura. Człowiek. Wystąpienie poprowadzili Joanna Gralewska i Dawid Wykurz, specjaliści w zakresie nowoczesnego środowiska pracy. Uczestnicy 4DD mieli również okazję zapoznać się z produktami MDD, które można było zobaczyć na stoisku wieloletniego partnera biznesowego fabryki – firmy IDURO z Katowic.

Orgatec 2016

W tym roku na Targach Orgatec prezentowaliśmy głównie meble miękkie co było nie małym zaskoczeniem dla naszych partnerów handlowych, gdyż do tej pory MDD było kojarzone głównie z ladami recepcyjnymi oraz meblami biurowymi. Zaprezentowaliśmy cztery nowe systemy mebli miękkich. Pierwszy z nich to MESH czyli system stworzony do strefy lounge – składają się na niego sofa i fotel, które zmieniają swój charakter w zależności od rodzaju zastosowanego oparcia. Druga propozycja to system ULTRA, który oferuje wiele możliwości w jednej koncepcji. Dwa rodzaje siedziska: krzesło lub kubełkowy fotel, w połączeniu z kilkoma rodzajami podstaw, pozwala na elastyczne skonfigurowanie krzesła, które sprawdzi się w każdej przestrzeni. Kolejny system to SHILA – propozycja modułowych układów do siedzenia, od pojedynczego krzesła z szerokim wyborem podstaw, do całych ciągów siedzisk na wspólnej podstawie. Projektując ten system zadbaliśmy szczególnie o różnorodność oferty, z myślą o optymalnym dopasowaniu do indywidualnych potrzeb klientów. Ostatnia propozycja MDD Seating to system BAZALTO, czyli dwie pufy – wysoka i niska, o heksagonalnym kształcie, z których można budować dowolnej wielkości wyspy do siedzenia. Modułowość tego rozwiązania gwarantuje nieograniczone możliwości i dużą dowolność aranżacyjną.

MDD na Targach Clerkenwell Design w Londynie 2016

MDD na Targach Clerkenwell Design w Londynie 2016

W dniach od 24 do 26 maja 2016 Fabryka MDD uczestniczyła w Targach Clerkenwell Design w Londynie. Clerkenwell Design Week to bardzo ważne wydarzenie dla producentów mebli. Tego wyjątkowego dnia otwarte są na tej specyficznej ulicy w Londynie wszystkie showroomy największych producentów mebli na świecie. MDD dostarczyło tam swoje lady na punkty recepcyjne eventu. W Anglii możliwość zobaczenia naszych mebli „na żywo” jest kluczowa. Liczyliśmy na wyjątkową możliwość pokazania naszego produktu szerokiej rzeszy branżowców i tak też się stało. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowiska recepcyjne LINEA i ZIG-ZAG.

MDD na podium!

W Maju 2015, w Operze Nova w Bydgoszczy, nagrodzono najlepsze firmy i samorządy z województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród laureatów i wyróżnionych w kilku kategoriach, m.in. eksporterów, samorządów, innowacyjnych i najbardziej rozwojowych firm, znalazła się także Fabryka Mebli Biurowych MDD. Dziękujemy za uznanie i wyróżnienie! Gala Złotej Setki Pomorza i Kujaw Gazety Pomorskiej odbyła się po raz dwudziesty! Tym bardzie miło nam, że zostaliśmy uznani za jednych z najlepszych!

Gala wręczenia Diamentów Forbesa

7 kwietnia podczas uroczystej gali w toruńskim hotelu Bulwar, zostały wręczone Diamenty Forbesa. Trafiły do firm z regionu kujawsko-pomorskiego, które w latach 2012-2014 najszybciej zwiększały swoją wartość. W tym roku aż 135 przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego znalazło się w elitarnym zestawieniu Diamentów Forbesa. Najszybciej rosnącymi firmami średnimi (przychody od 50 do 250 mln zł) były: Fabryka Mebli Biurowych MDD sp. z o.o. Galę wręczenia Diamentów Forbesa poprowadził Roman Młodkowski, dyrektor zarządzający segmentu biznes i finanse w Grupie Onet – Ringier Axel Springer Polska.

Diamenty Forbesa dla MDD

Miło nam poinformować, że tegoroczne kujawsko-pomorskie Diamenty Forbesa trafiły do Fabryki MDD. Diamenty zdobyliśmy w kategorii przychodów od 50 do 250 mln zł. Zdobyliśmy I miejsce na sprzedażowej liście regionalnej, a 19 na ogólnopolskiej! Wszystkie działania każdego pracownika MDD mają jeden cel: uzyskanie pełnego zadowolenia naszych klientów! Dziękujemy Państwu za zaufanie!

MDD z Kluczem Przedsiębiorczości

Podczas jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego Prezes Michał Dąbrowski wraz z przedstawicielem naszej fabryki odebrali „Złoty klucz przedsiębiorczości”, nagrodę starosty sępoleńskiego promującą lokalny biznes.

Zostaliśmy docenieni za, jak uznano, imponującą listę osiągnięć oraz pozycję czołowego w kraju producenta mebli biurowych. Złoty klucz przedsiębiorczości” to nagroda starosty sępoleńskiego Jarosława Tadycha ustanowiona uchwałą rady powiatu we wrześniu 2014 roku. To forma promocji lokalnego biznesu i miejscowych przedsiębiorców. W tym roku kapituła zdecydowała o przyznaniu tego zaszczytnego wyróżnienia naszej firmie a wnioskodawcą był burmistrz Sępólna – Waldemar Stupałkowski. Nagroda „Złoty klucz przedsiębiorczości” trafiła w tym roku w godne ręce, do firmy, która od lat promuje gminę, powiat i region nie tylko w Europie ale również za oceanem – napisały lokalne media. Dziękujemy lokalnej społeczności za uznanie!

Targi Stockholm Furniture Fair 2017

Targi Stockholm Furniture Fair są największymi w Skandynawii targami mebli i oświetlenia. Są one bardzo istotnym wydarzeniem w świecie designu stąd uznaliśmy nasze uczestnictwo w nich za bardzo dobrą promocję firmy. Na targach w Sztokholmie prezentowaliśmy nasze lady recepcyjne, chcieliśmy zwrócić uwagę klientów na ich ciekawy design i prostą formę która bardzo dobrze odbierana jest w krajach skandynawskich. Zaprezentowaliśmy nasz nowy system elektrycznie regulowanego blatu w ladzie LINEA, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Ponadto promowaliśmy nasze lampy i biurko gabinetowe z elektryczną regulacją wysokości.

Mdd na Targach Pracy i Edukacji w Sępólnie Krajeńskim

10 lutego 2016 roku w hali Arena Krajna odbyły się I Targi Pracy i Edukacji, które przygotowywało Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu.

Targi odbyły się pod hasłem „Twoja Przyszłość w Twoim Regionie”. Fabryka Mebli Biurowych także szukało tego dnia pracowników, zwłaszcza tych wykwalifikowanych. Nasze stoisko odwiedziło wiele zainteresowanych osób.